Rafflesia parazita. Dögszagot áraszt, így csalogatja magához a legyeket
Tartalom
Tudja, hogy melyik a földkerekség legnagyobb és legbüdösebb virága?
Származása, elterjedése[ szerkesztés ] Természetes élőhelye Délkelet-Ázsia, azon belül a Maláj-félszigetBorneó és Szumátra. Erősen redukált felépítése és génkészlete miatt rendszertani besorolása sokáig bizonytalan volt. A nemzetségnek -ig 16 faját fedezték fel. A növényvilág legnagyobb virágának átmérője körülbelül egy méter, tömege a 15 kg-ot is elérheti.
Elter Tamás Szingapúr megalapítójának nevét viseli az óriás bűzvirág A rafléziák a földkerekség talán legfurcsább virágos növényei. A rafléziák a valódi kétszikűek csoportjába tartoznak, és a Rafflesiaceae rafflesia parazita belül önálló nemzetséget alkotnak.
A Rafflesia genus Sir Stamford Raffles — brit államférfiról, Brit-Jáva kormányzójáról, és a világhírű délkelet-ázsiai városállam, a modern Szingapúr megalapítójáról kapta nevét.
Rafflesia Arnoldii
Ez utóbbi kedvtelésére volt visszavezethető, hogy dél-kelet ázsiai utazásaira több tudóst, köztük a botanikus Joseph Arnoldit is meghívta. Arnoldi nem is tétlenkedett, és szorgosan kutatni kezdte a délkelet-ázsiai trópusi vadon flóráját.
Az óriás bűzvirág húsos szirmai által közrefogott kehely aljából hegyes tüskék merednek előForrás: Pinterest Kettejük, a brit kormányzó és az elhivatott tudós barátságát őrzi a Rafflesia nemzetség leghíresebb növényének, az óriási bűzvirágnak a tudományos fajneve, a Rafflesia parazita arnoldii, amely a genus 16 fajából a legnagyobbnak számít.
Virágzik a világ legnagyobb bűzvirága Mi a különbség az epifiták és az olyan parazita növények között, mint a viscum és a rafflesia? Így bontja ki szirmait a világ legnagyobb virága Navigációs menü Szingapúr megalapítójának nevét viseli az óriás bűzvirág Virágzik a világ legnagyobb bűzvirága National Geographic Raflézia — az egyik legnagyobb virág a világon Parazita rafflesia, Raflézia — az egyik legnagyobb virág a világon Érdekes Világ A rafléziának ig 16 faját fedezték fel.
Dögszagot áraszt, így csalogatja magához a legyeket A rendkívül különleges óriás bűzvirág parazita kétlaki növény, amely jellemzően fákon telepszik meg. Furcsa módon, a hatalmas rafléziának nincs sem gyökere, sem pedig szára, de még levelekkel sem rendelkezik.
MalájziaMalájzia növényzeteORSZAGOKOrszágok Rafflesia A Rafflesia a Rafflesiaceae családba tartozó nemzetség, amely mintegy 28 fajt tartalmaz, amelyek közül van olyan, amelyeknek a felfedezése alig pár évtizedes múltra tekint vissza, besorolásuk még mindig vitatott, így még igen hiányosak az ismeretek ezen a téren. A parazita virágos növények családjába tartozó Rafflesia elsősorban Délkelet-Ázsia egyes országaiban számít őshonos növénynek.
Amikor bimbózni kezd, áttöri a fa kérgét, és nagyjából tíz hónap elteltével káposztafej méretűre növekszik. A virág nagy és húsos szirmai már néhány órával azután szétnyílnak, hogy a bimbó áttörte a gazdanövénynek számító fa kérgét.
Parazita rafflesia, Raflézia – az egyik legnagyobb virág a világon | Érdekes Világ
A raflézia vagy óriás bűzvirág a földkerekség legnagyobb virága, amely akár 15 kilogrammot is nyomhatForrás: Wikiwands A Rafflesia arnoldii hozza a földkerekség legnagyobb méretű virágát, a kifejlett növény virágjának átmérője meghaladhatja az egy métert, a súlya pedig elérheti a 15 kilogrammot is, ezért meglehetősen nehéz lenne nőnapi csokrot kötni belőle. A növény a méretéről és erről az emberi orr számára cseppet sem kellemes szagkibocsátásról kapta a z óriás bűzvirág elnevezést.
Rendkívül ritka, és súlyosan veszélyeztetett A virág öt hatalmas húsos szirommal rendelkezik, amelyek egy mély kehelyben futnak össze.
Az öblös kehely akár hat liter esővíz elraktározását is biztosítja. A kehely aljából több felfelé meredő tüskeszerű képlet emelkedik ki.
Ha a növény elpusztul a fülledt és párás őserdei hőségben a húsos szirmok gyorsan elbomlanak, és csak egy méretes fekete folt jelzi az egykori gazdanövény törzsén korábbi nem kívánt társbérlőjének nyomát.
Az óriás bűzvirág rendkívül ritka és veszélyeztetett fajnak számítForrás: Wikimedia Commons A friss bűzvirág bimbókból a helyiek gyógyhatású kenőcsöt készítenek, de van ahol különleges csemegeként fogyasztják is.
A rafflesia parazita
Az óriási bűzvirág rendkívül ritka növény, amely kizárólag csak a Maláj-félsziget, valamint Borneó és Szumátra trópusi esőerdőiben fordul elő.
Mivel igen ritka, és vélt gyógyhatása miatt, illetve étkezési célból is gyűjtik, erősen veszélyeztetett növényfajnak számít.
Kapcsolódó rafflesia parazita.